Sjednoťte přístřešek s novým plotem

Sjednoťte přístřešek s novým plotem

Máte plot a chcete mít i přístřešek pro svůj automobil? Někdo si s tím hlavu neláme a nekouká na materiál, nebo jak mu to bude ladit celkově dohromady.

Většina lidí si však uvědomuje, že to není investice na pár let, ale třeba i na generaci, a tak o tom přemýšlí jinak.
Je mnohem hezčí a vkusnější, máte-li doplňky u domu sladěně k sobě. Proto když například plánujete k domu přistavět přístřešek pro auto nebo třeba zahradní pergolu, je dobré sladit to i s plotem.

Pokud se rozhodnete realizovat nějakou stavbu u svého domu, tak další volbou bude materiál. Můžete se rozhodnout pro dřevo, které je útulné, v poslední době oblíbený kámen a zděná stavba nebo půjdete moderní cestou a rozhodnete se pro výrobky z hliníkových profilů.

Každý si najde to své, ale pojďme se podívat na jednotlivé materiály, ze kterých můžete přístřešky nebo ploty mít.

Materiál na přístřešek nebo nový plot

  • Dřevo – je velmi oblíbené, působí teple a dokáže doplnit příjemně dům v blízkosti přírody. Ve městech už může působit neesteticky. Dřevo navíc vyžaduje pravidelnou a pečlivou údržbu, převážně pak z namáhané severozápadní strany. Jednou za čas musíte dřevo opatřit ošetřujícím nátěrem, který je další investicí.
  • Kámen a zděná stavba – tuto variantu budete mít zřejmě na celou generaci a nijak s ní po její realizaci již nehnete, proto je vhodné si umístění přístřešku řádně rozmyslet. Déle bude trvat i realizace, na stavbu budete potřebovat třeba i stavební povolení.
    Kámen jako volba pro plot působí nedobytně a zapadne jak do města nebo na vesnici. Chcete-li být stranou, aby vás nikdo ze sousedů a kolemjdoucích neměl na očích. Již přes zmíněnou časovou náročnost jde i o zvolenou variantu, ne vždy trefíte kámen ve stejném odstínu jako obklad ke zděnému přístřešku.
  • Hliníkové profily – tento moderní materiál je velmi univerzální a díky širokému množství barevných nátěrů, možností úprav se hodí snad všude. Materiál je natolik univerzální a poddajný, že nepotřebuje speciální úpravy a ošetřování jako dřevo, doba realizace nezabere tolik času, jako zděné či kamenné stavby. Pokud se časem rozhodnete přístřešek z hliníkových profilů přemístit na jiné místo, tak i to může být reálné.

Plot nebo přístřešek z hliníkových profilů

Hliníkové profily jsou jedinečné a dokáží ušetřit mnoho financí a času nejen při údržbě, ale i při samotné realizaci samotného výrobku. Z hliníkových profilů můžete mít garážové stání, přístřešek nad dveře, altány z hliníkových profilů, plot, zimní zahrady nebo pergoly. Materiál nabízí široké barevné spektrum, tak si stačí jen vybrat, doplnit ho může tvrzené sklo, jako střešní krytina nebo jako stěna u zimní zahrady z hliníkových profilů. Na údržbu vám postačí pouze voda a hadr na otření, což je další výhoda a oproti drahým nátěrům na dřevo. Toto vše dokáže hliníkové profily brát jako prioritní materiál pro jakoukoliv realizaci doplňku u vašemu domu.

Pokud chcete vědět více ohledně možností, co lze z hliníkových profilů vyrobit, tak se obraťte na ALcentrum, s.r.o., tato rodinná společnost má s tímto materiálem dlouhodobé zkušenosti a rádi vám pomohou ohledně návrhu i případné realizace.

Publish modules to the "offcanvs" position.

Napište nám!
Můžete napsat ještě 2000 znaků.
Nahrát přílohy